Bota

Sulm vetėvrasės nė Turqi

Bota Sot | 11.09.2012 19:58
Sulm vetëvrasës në Turqi

Njė sulmues vetėvrasės ka hedhur njė granatė dore dhe pastaj hodhi veten nė erė nė hyrje tė njė stacioni policor nė Stamboll tė Turqisė, duke vrarė njė polic dhe duke plagosur shtatė tė tjerė, thanė autoritetet tė martėn.

Policia identifikoi sulmuesin si anėtar tė Partisė sė Frontit Revolucionar pėr Ēlirimin e Popullit, i njohur me akronomin turk si DHKP-C, i cili ka marrė pėrgjegjėsinė pėr njė numėr vrasjesh dhe shpėrthimesh qė nga viti 1970.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota