Bota e Yjeve

Njė striptizė pėr vajzėn e qėlluar nga talibanėt (fotot)

Bota Sot | 13.10.2012 23:56
Një striptizë për vajzën e qëlluar nga talibanët (fotot)

Gjithmonė e mė shumė Madonna po i pėrdor koncertet e saj pėr tė dhėnė mesazhe me natyrė politike ose sociale.

Sikur tė mos mjaftonte fakti qė nxjerr gjoksin ose tė pasmet nė koncert apo qė e quan Barack Obama-n njė mysliman, Madonna ka vendosur qė tė bėjė njė striptizėm si mbėshtetje pėr 14 vjeēaren Malala Yousafzai, qė u qėllua nga talibanėt vetėm pse kėrkon qė vajzat tė shkollohen.

Ajo u qėllua nė autobusin e shkollės vetėm pse mban njė blog ku thekson sa i rėndėsishėm ėshtė arsimi. Tani po lufton me jetėn.

Pėrpara se tė zhvishej nė mbėshtetje tė 14-vjeēares, Madonna tha se lajmi pėr 14 vjeēaren e kishte bėrė atė qė tė qante.

“Talibanėt ndaluan autobusin e saj dhe e qėlluan. E kuptoni sa e sėmurė dhe absurde ėshtė njė gjė e tillė,” tha Madonna.

“Kjo kėngė ėshtė pėr tė,” tha Madonna pėrpara se tė kėndonte ‘Human Nature’.

Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota e Yjeve