Ja kur zhvillohet meçi Haye-Bellew - Bota Sot
Ja kur zhvillohet meçi Haye-Bellew

Boksi

E premte, 23 shkurt 2018

Ja kur zhvillohet meçi Haye-Bellew

Më: 5 dhjetor 2017 Në ora: 17:24
Tony Bellew dhe David Haye

Revanshi i peshave të rënda në boks mes boksierëve britanikë Tony Bellew dhe David Haye do të zhvillohet më 5 maj, në stadiumin “O2 Arena”të Londrës. Lajmin e ka konfirmuar pak minuta më parë Eddie Hearn, që po merret me organizimin dhe promovimin e kësaj sfide.

Kjo përballje e dytë duhej të ishte zhvilluar më 17 dhjetor, por Haye, ish-kampion bote në peshat e rënda, u dëmtua në krahun e majtë, duke detyruar organizatorët të anullonin sfidën. Vetë Haye pat thënë se palët po bisedonin që revanshi të zhvillohet në periudhën mars-maj të 2018-ës dhe tashmë më në fund kemi një datë: 5 maj 2018.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test