NBA, Boston drejt finales së pamundur - Bota Sot
NBA, Boston drejt finales së pamundur

Basketboll

E hënë, 20 gusht 2018

NBA, Boston drejt finales së pamundur

Më: 24 maj 2018 Në ora: 10:09
Boston fitoi me rezultatin 96-83, i ndihmuar nga 24 pikët e Jayson Tatum.

Sezoni i pabesueshëm i Boston Celtics ka qenë i vështirë që nga ndeshja e parë, kur Gordon Hayëard theu këmbën. Por, duket se fundi do të jetë fantastik.

Pas dy humbjesh ndaj Cleveland Cavaliers dhe përballë rrezikut LeBron James, skuadra e Brad Steven është kthyer të fitojë në Finalen e Lindjes dhe tashmë ka marrë avantazhin e serisë 3-2, duke qenë vetëm një hap larg finales së madhe.

Boston fitoi me rezultatin 96-83, i ndihmuar nga 24 pikët e Jayson Tatum.

Ndërsa për Cavaliers nuk mjaftuan 26 pikët dhe 10 topat në tabelë të LeBron James.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test