Fitore e madhe e Cleveland-it - Bota Sot
Fitore e madhe e Cleveland-it

Basketboll

E enjte, 22 shkurt 2018

Fitore e madhe e Cleveland-it

Më: 29 nëntor 2017 Në ora: 11:10
Pamje nga ndeshja e sotme

Cleveland shënoi fitoren e 14-të sezonale në kampionat, pas fitores 108:97 ndaj Miami, një ndeshje e dominuar nga Cavaliers, që po ngjitin gradualisht shkallët në Konferencën e Lindjes. Love me 38 pikë ishte shënuesi më i mirë në këtë takim për nënkampionët e NBA-së, ndërsa LeBron realizoi 21 pikë, duke i bërë të pavlefshme 21 pikët e Waiters për ekipin nga Florida. Fitore të vështirë në sekondat e fundit arriti ekipi i Washington, që mposhti 92:89 Minnesotan, ndeshje me rivalitet dhe emocione

Rezultatet

Cleveland-Miami          108:97

Chicago-Phoenix 99:104

Minnesota-Washington        89:92

Sacramento-Milwaukee        87:112

Utah Jazz-Denver         106:77

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test