Dy persona vdesin gjatë përpjekjes për ta pushtuar Mont Everestin - Bota Sot
Dy persona vdesin gjatë përpjekjes për ta pushtuar Mont Everestin

Azia

E hënë, 15 tetor 2018

Dy persona vdesin gjatë përpjekjes për ta pushtuar Mont Everestin

Më: 21 maj 2018 Në ora: 09:05
Mont Everest

Një shtetas nga Maqedonia George Petkov(63) dhe një shtetas japonez Nobukazu Kuriki(35) kanë vdekur duke bërë përpjekje që të pushtojnë majën më të lartë Mont Everest, kanë bërë të ditur autoritetet e Nepalit.

Një shtetas nga Maqedonia George Petkov(63) dhe një shtetas japonez Nobukazu Kuriki(35)   kanë vdekur duke bërë përpjekje që të pushtojnë majën më të lartë Mont Everest, kanë bërë të ditur autoritetet e Nepalit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test