Presidenti i Myanmarit falë më shumë se 8500 të burgosur - Bota Sot
Presidenti i Myanmarit falë më shumë se 8500 të burgosur

Azia

E mërkurë, 19 shtator 2018

Presidenti i Myanmarit falë më shumë se 8500 të burgosur

Më: 17 prill 2018 Në ora: 10:51
Presidenti i Myanmar Vin Mint

Presidenti i Myanmar Vin Mint ka falur më shumë se 8.500 të burgosur, përfshirë edhe 30 të burgosur politik.

Presidenti i Myanmarit ka amnistuar 8,490 shtetas dhe 51 shtetas të huaj, njoftoi agjencia Asociated Press.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test