Vizitë e rrallë e një zyrtari të lartë të OKB-së në Korenë e Veriut - Bota Sot
Vizitë e rrallë e një zyrtari të lartë të OKB-së në Korenë e Veriut

Azia

E premte, 23 shkurt 2018

Vizitë e rrallë e një zyrtari të lartë të OKB-së në Korenë e Veriut

Më: 4 dhjetor 2017 Në ora: 21:16
Stephane Dujarric

Kreu i OKB-së për çështjet politike, këtë javë do ta vizitojë Korenë e Veriut, njoftoi sot një zëdhënës.

“Jeffrey Feltman do të takohet me ministrin koreanoverior të Punëve të Jashtme, Ri Yong Ho dhe zyrtarë të tjerë për të biseduar për çështje me interes të përbashkët gjatë turit të tij në Phenian”, tha zëdhënësi Stephane Dujarric.

“Një takim me liderin koreanoverior Kim Jong Un nuk është në agjendë deri tani dhe sekretari i përgjithshëm i OKB-së, nuk ka asnjë plan për të udhëtuar në Korenë e Veriut”, vazhdoi Dujarric.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test