Audi e-tron me pasqyre OLED brenda makinës - Bota Sot
Audi e-tron me pasqyre OLED brenda makinës

Auto

E martë, 18 shtator 2018

Audi e-tron me pasqyre OLED brenda makinës

Më: 4 korrik 2018 Në ora: 23:51
Foto ilustrim

Në varësi të situatës së ngasjes, perspektiva të ndryshme mbrapa shfaqen në ekranet në dyert e SUV elektrike të Audi.

Audi në Kopenhagë ka disa plane të brendshme për e-Tron. Në dyert janë ekranet asimetrike OLED , të cilat riprodhojnë imazhin e kamerave të montuara në e-tron jashtë në vend të pasqyrave anësore.

Pasqyrë e pasme me zmadhim

Kamerat e pasme duhet të dorëzojnë “imazhe të përpunuara në mënyrë digjitale” tek OLEDs . Shoferi mund të zmadhojë dhe zvoglojë imazhin me prekje.

Audi ka reklamuar veturën e tij të parë elektrike për disa muaj. Modeli i prodhimit me një gamë prej 400 kilometrash do të lansohet në fund të vitit 2018. Çmimi duhet të jetë rreth 80,000 euro. 

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test