Tesla fajëson Bosch për tërheqjen e 125.000 veturave - Bota Sot
Tesla fajëson Bosch për tërheqjen e 125.000 veturave

Auto

E mërkurë, 15 gusht 2018

Tesla fajëson Bosch për tërheqjen e 125.000 veturave

Më: 14 maj 2018 Në ora: 14:10
Ilustrim

Deri në 125,000 pronarë të limuzinave Tesla Model S janë thirrur për të riparuar gabimin e sistemit të shoferit për të cilin prodhuesi amerikan ka akuzuar Bosch dhe beson se duhet të heqë të gjitha shpenzimet.

Në fakt, defekti është regjistruar në timon. Kjo është me të vërtetë asambleja që u dorëzua nga Bosch dhe u instalua në Tesla Model S deri në fund të marsit 2016.

Udhëheqësit e Teslës besojnë se Bosch nuk ka përdorur bulonat kualitativë, ndërsa Bosch nuk ka dashur të komentojë mbi akuzat.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test