Audi Q8 është e gatshme ta “përjashtoj nga loja” BMW X6 - Bota Sot
Audi Q8 është e gatshme ta “përjashtoj nga loja” BMW X6

Auto

E hënë, 20 gusht 2018

Audi Q8 është e gatshme ta “përjashtoj nga loja” BMW X6

Më: 2 shkurt 2018 Në ora: 10:59
Audi Q8

Audi është afër finalizimit të modelit të ri Q8, ndërsa siç tregojnë këto foto spiunazhi, pronarët e BMW X6 së shpejti mund të fillojnë të shprehin keqardhje për zgjedhjen e tyre.

I zbuluar si koncept fillimisht, Audi Q8 do të jetë pak më i gjatë, më i gjerë dhe më i shkurtër se të dyja modelet X6 dhe Mercedes-Benz GLE Coupe.

Falë këtij profili, Q8 duket mbreslënës në rrugët e Varshavës në Poloni.

Konsumatorët do të kenë mundësinë e përzgjedhjes të motorëve me benzinë dhe naftë. Poashtu Q8 pritet të vij edhe me sistem hibrid plug-in.

Audi nuk ka konfirmuar ende datën e prezantimit të Q8, por ka të ngjarë të ndodh në fund të vitit.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test