Rushiti flet për Çmimin “Gratë e Guximshme” - Bota Sot
Rushiti flet për Çmimin “Gratë e Guximshme”

Amerika

E hënë, 24 shtator 2018

Rushiti flet për Çmimin “Gratë e Guximshme”

Më: 4 prill 2018 Në ora: 08:01
Melanie Trump- Feride Rushiti

Drejtoresha Ekzekutive e Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT), Feride Rushiti sot mban konferencë pata Memorialit “Heroinat”.

Me këtë rast Rushiti do të prezantojë aktivitetet dhe takimet e zhvilluara gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku edhe është nderuar me Çmimin Ndërkombëtar për Gratë e Guximshme, nga Departamenti Amerikan i Shtetit. 

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test