Flynn akuzohet për dhënie të deklaratave të rreme - Bota Sot
Flynn akuzohet për dhënie të deklaratave të rreme

Amerika

E premte, 23 shkurt 2018

Flynn akuzohet për dhënie të deklaratave të rreme

Më: 1 dhjetor 2017 Në ora: 15:57
Michael Flyn

Michael Flynn, ish-këshilltar për siguri i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është akuzuar për dhënie të deklaratave të rreme para FBI-së, në muajin janar.

Ai është detyruar të japë dorëheqje në shkurt, pasi ka keqinformuar Shtëpinë e Bardhë për një takim me ambasaodrin rus, përpara se Trump të merrte detyrën.

Flynn akuzohet se “me dashje dhe vetëdije” ka bërë “deklarata të rreme, fiktive dhe mashtruese”.

Akuzat janë ngritur nga këshilltari i posaçëm, Robert Mueller, i cili po heton ndërhyrjen e dyshuar të Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA, vitin e kaluar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test