Për Asociacionin palët flasin në Bruksel, në fund të gushtit ose fillim të shtatorit - Bota Sot
Për Asociacionin palët flasin në Bruksel, në fund të gushtit ose fillim të shtatorit

Aktuale

E diel, 19 gusht 2018

Për Asociacionin palët flasin në Bruksel, në fund të gushtit ose fillim të shtatorit

Më: 9 gusht 2018 Në ora: 22:36
Thaçi, Mogherini dhe Vuçiq

Kosova dhe Serbia kanë qëndrime të ndryshme se si duhet të jetë Asociacioni i Komunave me shumicë serbë.

Njësoj edhe pritjet qytetarëve, serbë dhe atyre shqiptarë në Kosovë janë të kundërta rreth kompetencave që duhet të ketë ky Asociacion.

Televizioni publik raporton se ka marrë se në fund të këtij muaji, përkatësisht në fillim të shtatorit palët duhet të ballafaqohen më zgjidhjen e kësaj çështjeje në Bruksel, në vendin ku dialogu i deritashëm nuk ka prodhuar shumë rezultat.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test