Formohet komisioni hetimor për deportimin e shtetasve turq - Bota Sot
Formohet komisioni hetimor për deportimin e shtetasve turq

Aktuale

E diel, 23 shtator 2018

Formohet komisioni hetimor për deportimin e shtetasve turq

Më: 17 prill 2018 Në ora: 11:13
Kuvendi i Kosovës

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar formimin e komisionit hetimor për të ndriquar rastin e deportimit të gjashtë shtetasve turq më 29 mars të këtij viti. Kjo iniciativë është bërë pas një seance të jashtëzakonshme me kërkesë të LDK-së dhe VV-së.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test