BE-ja e shqetësuar për shkak të mungesës së dialogut Kosovë-Serbi - Bota Sot
BE-ja e shqetësuar për shkak të mungesës së dialogut Kosovë-Serbi

Aktuale

E martë, 25 shtator 2018

BE-ja e shqetësuar për shkak të mungesës së dialogut Kosovë-Serbi

Më: 16 prill 2018 Në ora: 18:46
Foto

Shefja e diplomacisë kroate, Maria Pejçinoviq-Buriq, tha se ministrat evropianë në takimin në Luksemburg kanë biseduar për situatën politike dhe të sigurisë në Ballkanin Perëndimor.

“Ajo çfarë është shqetësuese është gjendja, marrëdhëniet, si dhe mungesa e dialogut ndërmjet Serbisë dhe Kosovës”, deklaroi ajo.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test