Delawie thotë se zvarritja e demarkacionit ka komplikuar marrëdhëniet SHBA – Kosovë - Bota Sot
Delawie thotë se zvarritja e demarkacionit ka komplikuar marrëdhëniet SHBA – Kosovë

Aktuale

E mërkurë, 15 gusht 2018

Delawie thotë se zvarritja e demarkacionit ka komplikuar marrëdhëniet SHBA – Kosovë

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 14:47
Greg Delawie

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Greg Delawie ka pohuar se Kosova është një storie e suksesit.

Delawie, po ashtu pohoi se sfidat për Kosovën janë të shumta, ndër të cilat kryesorja mbetet sundimi i rendit e ligjit dhe luftimi i korrupsionit e krimit të organizuar.

Lajmin e plotë mund ta lexoni te Mediat Shqiptare, duke klikuar KËTU.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test