Reshitaj paralajmëron ndërprerjen e dhënies së thëngjillit për punëtorët e KEK-ut - Bota Sot
Reshitaj paralajmëron ndërprerjen e dhënies së thëngjillit për punëtorët e KEK-ut

Aktuale

E shtunë, 18 gusht 2018

Reshitaj paralajmëron ndërprerjen e dhënies së thëngjillit për punëtorët e KEK-ut

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 09:19
Albena Reshitaj

Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinorë, Albena Reshitaj, ka thënë se do ta ndalin përdorimin e thëngjillin për ngrohje. Ajo ka paralajmëruar ndaljen e dhënies së thëngjillit falas për punëtorët e Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK).

“Pres nga Ministria e Zhvillimit Ekonomik, që të ndalë dhënien falas të thëngjillit për punëtorët e KEK-ut. Jemi duke punuar në këtë drejtim dhe vetëm me veprime dhe vendime mund ta ulim ndotjen e ambientit”, tha Reshitaj.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test