Shembje në punimet e autostradës, lëndohen dy punëtor të Bechtel-Enka - Bota Sot
Shembje në punimet e autostradës, lëndohen dy punëtor të Bechtel-Enka

Aktuale

E hënë, 19 shkurt 2018

Shembje në punimet e autostradës, lëndohen dy punëtor të Bechtel-Enka

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 08:43
Punimet

Magjistralja Kaçanik-Hani i Elezit është njëra prej rrugëve në të cilat kemi thuajse çdo ditë shembje në rrugë.

Edhe sot, në mëngjes, raportohet se pas shembjeve të dheut u vërshua një vend punishte e kompanisë “Bechtel-Enka” e si pasojë e saj dy punëtorë janë lënduar.

Derisa edhe Policia e Kosovës ka konfirmuar se në këtë pjesë kishte disa probleme me qarkullim të automjeteve.

Zëdhënësi i PK-së për rajonin e Ferizajt, Agim Gashi ka konfirmuar  se kishte shembje në rrugë tek vendi i quajtur Guri i Shpumë.

“Po, jemi njoftuar se kompania përkatëse ka dal në vendin e ngjarjes dhe është duke pastruar terrenin. Qarkullimi i automjeteve vazhdon dhe se nuk ka ndonjë rrezik”, ka thënë ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test