Ky është aktvendimi i masës së paraburgimit për Krasniqin, Arifin dhe Halitin (Dokument) - Bota Sot
Ky është aktvendimi i masës së paraburgimit për Krasniqin, Arifin dhe Halitin (Dokument)

Aktuale

E premte, 23 shkurt 2018

Ky është aktvendimi i masës së paraburgimit për Krasniqin, Arifin dhe Halitin (Dokument)

Më: 17 nëntor 2017 Në ora: 14:31
Vendimi i gjykatës

Gjykata Themelore e Prishtinës i ka shpallur fajtorë katër aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje për terrorizëm, përkatësisht për sulmin ndaj Kuvendit të Kosovës.

Frashër Krasniqi është dënuar me tetë vjet burgim, Atdhe Arifi me gjashtë vjet, Egzon Haliti me pesë vjet e gjysmë, ndërsa Adea Batusha ka marrë dënimin prej dy vjetësh burgim.

Të gjithë të dënuarve, si pjesë e vuajtjes së dënimit do t’u numërohet dhe koha e kaluar në paraburgim si dhe në burg shtëpiak.

Ky është edhe aktvendimi që tregon se për shkak të dënimit më të madh se pesë vjet burg, Krasniqi, Arifi dhe Haliti kthehen në paraburgim.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test