Na Kontaktoni

Redaksia e gazetės kombėtare “Bota sot”

REDAKSIA - Zvicėr
Tel: +41 44 210 00 77
Mob: +41 79 159 74 42
Fax: +41 44 390 14 65

REDAKSIA - Prishtinė
Mob: +37744/760 742
Mob: +38649/392 087
Mob: +37744/274 088

REDAKSIA - info@botasot.info

REKLAMA/MARKETING: marketing@botasot.info

Llogaria postare Zvicėr

Bota Sot GmbH
8125 Zollikerberg

Post – Konto (PCC)
PCC 61-985043-0
IBAN: CH91 0900 0000 6198 5043 0
BIC/SWIFT: POFICHBEXXX

PCC-EURO-Konto:
IBAN: CH34 0900 0000 9175 4106 1
BIC/SWIFT: POFICHBEXXX

Llogaria Bankare Zvicėr

Bota Sot GmbH
UBS AG Zürich

CHF-Konto:
IBAN: CH88 0020 6206 1995 3001 U
BIC/SWIFT: UBSWCHZH80A

Euro-Konto:
IBAN: CH35 0020 6206 1995 3060 V
BIC/SWIFT: UBSWCHZH80A

USD-Konto:
IBAN: CH73 0020 6206 1995 3061 N
BIC/SWIFT: UBSWCHZH80A

Si tė bėni pėrkujtime nė “Bota sot"?

Tė nderuar lexues dhe bashkėkombės tė gazetės kombėtare “Bota sot”. Ne emailin e redaksisė tonė shpeshherė vijnė kėrkesa tė lexuesve tė cilėt kėrkojnė sqarime pėr mėnyrėn e botimit tė pėrkujtimeve tė mė tė dashurve tė tyre qė nuk janė mė gjallė.

Ne Ju njoftojmė se mėnyra e publikimit tė pėrkujtimeve ėshtė fare e thjeshtė. Ju duhet tė dėrgoni tekstin emrin e mbiemrin si dhe njė fotografi tė personit qė doni tė pėrkujtoni, datėlindjen dhe ditėn e shkuarjes nė amshim (datėn e vdekjes) pėrmbajtjen (tekstin) e pėrkujtimit si dhe emrat se kush e bėn pėrkujtimin.
Nė pėrkujtim ju duhet tė shėnoni edhe hapėsirėn (madhėsinė) e botimit tė pėrkujtimit qė mund tė jetė mė i vogėl 1/16 deri nė 1/1 e faqes (njė faqe tė gazetės. Pėrkujtimi mund tė botohet nė kolor (faqe tė mesit) ose bardh e zi.
Pėrkujtimi duhet tė dėrgohet nė emailin e redaksisė (info@botasot.info) sė paku 24 orė para datės sė botimit.

Pėrkujtimin mund ta dėrgoni edhe pėrmes postės

Bashkė me tekstin e pėrkujtimit ju duhet tė dėrgoni edhe fletėpagesėn si dėshmi pėr pagesėn e pėrkujtimit. Pėrkujtimi juaj mund tė botohet nė botimin e diasporės dhe nė vebfaqen www.botasot.info

bashkė me tekstin e pėrkujtimit shkruani edhe numrin tuaj tė telefonit dhe ne do tė Ju kontaktojmė pėr mė shumė informata dhe sqarime pėr botimin e pėrkujtimit.

Pėr mė shumė informata ne Ju ftojmė qė tė thirrni nė telefonin e redaksisė nė Zvicėr 0041 79 159 74 42 apo Prishtinė +37744/760 742 --- +38649392087.

Ju faleminderit qė keni zgjedhur gazetėn kombėtare “Bota sot” pėr tė pėrkujtuar mė tė dashurit tuaj qė nuk janė mė bashkė me ju nė kėtė jetė.